INFORMACJE DOTYCZĄCE SERWISU

www.bezglutenowakuchnia.pl

Serwis www.bezglutenowakuchnia.pl stanowi bogaty zbiór sprawdzonych przepisów kulinarnych opartych na bezglutenowych składnikach. Dla osób, które dopiero rozpoczynają "przygodę" z dietą bezglutenową będzie on cenną wskazówką, przy przygotowywaniu pierwszych bezglutenowych potraw i wypieków. Również osoby, które od lat prowadzą "bezglutenową kuchnię" znajdą w nim atrakcyjne przepisy, które pozwolą na urozmaicenie domowych posiłków. Przy każdym przepisie zostało zamieszczone rzeczywiste zdjęcie.

Pliki z przepisami zostały opracowane w formacie pdf, stąd do ich odczytania niezbędny jest program Acrobat Reader, który można nieodpłatnie pobrać ze strony jego producenta - firmy Adobe. W celu wydrukowania pliku z przepisem wystarczy kliknąć ikonę drukarki, przy danym przepisie lub wskazać nazwę przepisu. Dodatkowo - przy trudniejszych przepisach  - zamieszczano w osobnym pliku fotografie ze wskazówkami odnośnie wykonania.

Z myślą o osobach, które pragną drukować i gromadzić przygotowane przez nas przepisy w segregatorze, wszystkie pliki z przepisami zostały opracowane w tym samym stylu, a wskazówki dotyczące ich drukowania w praktycznym dla pracy w kuchni formacie A5 zostały zamieszczone w linku Praktyczne wskazówki.

Legenda stosowanych oznaczeń:

wydruk przepisu

wydruk wskazówek w postaci fotografii

prosty przepis

szybki przepis

przepis bazuje na gotowym bezglutenowym mixie

wykonanie potrawy/wypieku wymaga kilku dni

wykonanie potrawy/wypieku wymaga posiadania specjalnego sprzętu/wyposażenia

przepisy na Święta Bożego Narodzenia

przepisy na Święta Wielkanocne

 

Serwis www.bezglutenowakuchnia.pl prowadzony jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię "PRZEKREŚLONY KŁOS". We wszelkich sprawach związanych z serwisem prosimy kontaktować się z biurem Stowarzyszenia:
● za pośrednictwem poczty elektronicznej:
dietetyk@dietabezglutenowa.pl
,

● telefonicznie 668 176 622 lub 602 623 218. 
Korespondencję listową proszę kierować na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię PRZEKREŚLONY KŁOS, 85-950 Bydgoszcz 1, skrytka poczt. nr 76.

Teksty, fotografie oraz grafika są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną Stowarzyszenia PRZEKREŚLONY KŁOS - ich kopiowanie, modyfikacja oraz rozpowszechnianie, bez pisemnej zgody Stowarzyszenia jest zabronione. Niektóre oznaczone przepisy stanowią własność osób innych podmiotów i są chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Osoby i podmioty zainteresowani wykorzystaniem tekstów, fotografii oraz grafik zamieszczonych w serwisie proszoni są o kontakt z administratorem serwisu. Informujemy, iż dla każdego z przepisów dysponujemy fotografiami w dużej rozdzielczości, a dodatkowo - dla części przepisów posiadamy fotografie z ich wykonywania krok po kroku.

© Copyright Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię "Przekreślony Kłos" 2012-2017.